ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ اردیبهشت ،۱۳۸٤  کلمات کلیدی:
اختصاصي كردن نتايج جستجوي اينترنتي

منبع : http://www.shirazu.ac.ir/ITNews/51.html

گوگل به‌منظور اختصاصي كردن نتايج جستجوي اينترنتي، ابزار جديد ارائه كرد

 

شركت "گوگل" نسخه آزمايشي خدمات جديدي را به منظور اختصاصي كردن نتايج ارائه شده در جستجوي اينترنتي كاربران ارائه كرده‌است.

به گزارش خبرگزاري رويترز از "سانفرانسيكو"، اين خدمات قدرتمندترين موتور جستجوي اينترنتي جهان با نام "ماي سرچ هيستوري" (‪Search Histiory‬ ‪ ،(My‬مشابه خدماتي است كه پيش تر ساير شركتهاي مطرح داراي موتور جستجو، از جمله "ياهو" و "اسك جيويس" ارائه كرده‌اند.

به كمك اين خدمات جديد، كاربران مختلف از جستجوي كليد واژه‌هاي مختلف، به نتايج منحصر به فرد دست پيدا مي‌كنند كه اين علاوه بر مفيد بودن براي كاربران، به شركتهاي تبليغ‌كننده در موتورهاي جستجو كمك مي‌كند كه تبليغات خود را براي كاربراني كه علاقه‌منديهاي متناسب با آن تبليغات دارند، نمايش بدهند. در حال حاضر تمامي درآمد شركت "گوگل" و نيمي از درآمد شركت "ياهو" از طريق جذب آگهي‌ها حاصل مي‌شود.

با استفاده از خدمات جديد "گوگل" كه از روز چهارشنبه در بخش "گوگل لبز" راه‌اندازي شده، تمامي جستجوهاي انجام گرفته از سوي يك كاربر به منظور شناسايي علاقه‌منديهاي او و تسهيل ارائه نتايج جستجوي مفيدتر در آينده، در رايانه‌هاي مركزي شركت "گوگل" ثبت مي‌شوند و همچنين كاربران قادر خواهند بود در ميان تمامي صفحات اينترنتي كه در گذشته از طريق موتور جستجوي "گوگل" به آنها دست يافته‌اند، به جستجوي موارد مورد نظر خود بپردازند.

شركت "گوگل" اعلام كرد كه با استفاده از خدمات "ماي سرچ هيستوري"، كاربران به كمك نتايج جستجوي‌هاي اينترنتي قبلي خود، جستجوهاي هوشمندتري را انجام خواهند داد.

در حال حاضر سه شركت "گوگل"، "ياهو"، "اسك جيوس" و "آمازون"(‪ (A9‬در موتورهاي جستجوي خود، امكان اختصاصي كردن نتايج جستجوهاي اينترنتي را ارائه كرده‌اند.

كاربران كه خواهان استفاده از خدمات جديد "گوگل" هستند بايد در آدرس اينترنتي "‪ "www.google.com/accounts‬يك نام را براي خود ثبت كنند و از آن نام براي جستجوي شخصي بهره بگيرند.

 

منبع:تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪
تاريخ:84/2/3